بانکدار اینترنتی
 
 
پنجشنبه ۱٩ آبان ،۱۳٩٠ :: ٧:٢۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : فرهاد فولادی

بانک‌داری الکترونیک یا برخط یا اینترنتی، عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه‌ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز (۲۴ ساعته) از طریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.

به عبارت دیگر بانکداری الکترونیکی استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات برای تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی است و نیازی به حضور فیزیکی مشتری در شعبه نیست.

به مشتریان اجازه می‌دهد تا معاملات اقتصادی را در یک وبسایت امن به طرقی مثل کارهای خرده بانکی یا بانک مجازی، موسسه مالی و اعتباری یا شرکت‌های ساخت و ساز انجام دهند.

بانکداری اینترنتی دارای مزایایی مفید است مانند:

۱- امکان دسترسی مشتریان به دریافت خدمات بانکی بدون حضور فیزیکی با ارتباطات ایمن. ۲- استفاده از اینترنت برای ارائه عملیات و سرویس‌های بانکی و اعمال تغییرات انواع حسابهای مشتری. ۳- ارائه مستقیم خدمات و عملیات بانکی جدید و سنتی به مشتریان از طریق کانال‌های ارتباطی متقابل الکترونیک.

 

                                                                    موضوع مطلب :


سه‌شنبه ۱٧ آبان ،۱۳٩٠ :: ٥:۳٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : فرهاد فولادی

 

سلام دوستان. امروز با نوشتن اولین مطلب وبلاگ بانکدار اینترنتی متولد شد.هدف این وبلاگ ارائه مطالب و اخبار بانکی به خصوص در زمینه بانکداری الکترونیکی و اینترنتی می باشد که امیدوارم مورد توجه مخاطبان عزیز قرار بگیره .در ضمن به دلیل اشتغال بنده در بانک ملی ایران و تعصب شخصی به اعتبار آن اخبار و اطلاعات بزرگترین بانک جهان اسلام محور اصلی مطالب وبلاگ بانکدار اینترنتی می باشد.البته تا قبل از این صفحه در وبلاگ دیگری (www.sheikh-bahaei.persianblog.ir ) در خدمت دوستان بودم .امید است با کمک گرفتن از پیشنهادات و انتقادات خوانندگان محترم این مطالب مورد توجه قرار گیرد.موضوع مطلب :