بانکدار اینترنتی
 
 
دوشنبه ۱٥ آبان ،۱۳٩۱ :: ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : فرهاد فولادی

سلامی گرم خدمت همه ی دوستان به خصوص همکاران عزیز بانک ملی  ایران .دومین گردهمایی همکاران وبلاگ نویس چندروز پیش برگزار شد . دراین جلسه دوباره بر عزم بانک ملی بر استفاده همه ی همکاران از محیط وبلاگ نویسی تاکید شد . ای کاش حالا که بانک هم درصدد پشتیبانی از وبلاگ نویسی است همه با هم در پیشبرد این هدف عالی و ممتاز سهیم باشیم .امید است که از این پس همه ی همکاران چه آنهایی که به نوشتن علاقه دارند و چه آنهایی که خوانندگانی مجرب هستند بیشترین بهره را از این محیط گیرند .موضوع مطلب :


شنبه ٦ آبان ،۱۳٩۱ :: ۸:٥۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : فرهاد فولادی

 

پژوهش‌های صورت گرفته توسط پژوهشگران کانادایی نشان می‌دهد، تاریخ تولد، نقش بسزایی در آینده شغلی افراد و تصدی مشاغل مهم ایفا می‌کند.

به گزارش ایسنا، این مطالعه توسط محققان مدرسه تجارت دانشگاه بریتیش کلمبیا و بر روی 375 مدیرعامل بین سال‌های 1992 تا 2009 میلادی انجام شده است.

نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، تنها 6.13 و 5.87 درصد مدیر عاملان مورد بررسی متولد ماه‌های ژوئن و جولای (خرداد و تیر) هستند، درحالی که این میزان برای متولدین ماه‌های مارس و آوریل (فروردین و اردیبهشت) به ترتیب 12.53 و 10.67 درصد است.

پروفسور «مائوریس لوی» یکی از نویسندگان این تحقیق خاطرنشان می‌کند: یافته‌های ما نشان می‌دهد که کودکان متولد تابستان از شانس کمتری برای مدیرعامل شدن در آینده برخوردار هستند.

یافته‌های این پژوهش در خصوص دلیل این موضوع چنین نتیجه‌گیری کرده است که: دانش‌آموزان متولد ماه‌های ژوئن و جولای، جوان‌ترین و متولدین ماه‌های مارس و آوریل، بزرگترین دانش‌آموزان در یک پایه محسوب می‌شوند؛ کودکان بزرگتر در یک پایه، عملکرد بهتری در مقایسه با سایر دانش آموزان آن پایه دارند و این عملکرد بهتر، منجر به تشویق همراهان و کسب موفقیت‌های بیشتر می‌شود.

نتایج این پژوهش در مجله Economics Letters منتشر خواهد شد.موضوع مطلب :