انتشار فرم رضایت‌نامه همسر برای خرید ایکس باکس وان

به گزارش ایسنا، در دنیا امروزی بازی کردن با کنسول‌های بازی آن‌ هم در سنین بالا امری رایج است و معمولا اکثر خانم‌های متاهل دل‌خوشی از کنسول‌های بازی ندارند. شاید این موضوع یکی از دلایل شرکت مایکروسافت برای انتشار این فرم قابل ویرایش بود.
 
این نامه در دنیا مجازی با واکنش‌های تندی مواجه شد و عده‌ای مایکروسافت را متهم کردند که این شرکت بانوان را افرادی تلقی کرده که علاقه چندانی به تکنولوژی ندارند. از طرفی با توجه به اینکه در کادر طراحی کنسول مایکروسافت تعداد زیادی از بانوان مشغول به کار هستند این رضایت‌نامه کمی عجیب به نظر می‌رسد.
 
در این بین سایت‌هایی نیز جملاتی که در این نامه آمده است را توهینی به بانوان تلقی کردند برای مثال در متن این رضایت‌نامه آمده است "سلام همسر عزیزم، مطمئن نیستم این خبر را شنیده باشی اما ایکس باکس وان به بازار عرضه شده است، احتمالا تو، برخلاف من، بازی‌های رایانه‌ای را دوست نداری و عاشق دیدن فیلم‌های مختلف هستی، اما با استفاده از ایکس باکس وان، ما هر دو به هدفمان خواهیم رسید"
 
همچنین در پایان این ‌رضایت‌نامه آمده است "خوب، نظر تو چیست؟ بیا شبیه یک فیلم زیبا، من، تو و ایکس باکس وان من! در کنار هم باشیم"
 
مایکروسافت در بیانه‌ای رسمی اعلام کرده است" این نامه تنها به عنوان یک نمونه، منتشر شده بود که البته قابل ویرایش است و این شرکت قصد ندارد به کسی توهین کند.
 
در اقدامی دیگر، این شرکت متن پیشین ‌رضایت‌نامه را تغییر داده و به جای عبارت یادشده، از جمله : ”می‌دانم که ترجیح می‌دهی به کارهای مالیاتی و حسابداری خود بپردازی تا اینکه کشتن زامبی‌ها توسط من را مشاهده کنی” استفاده کرده است.

/ 2 نظر / 37 بازدید
هادی وثوقی

باسلام همکار گرامی شما لینک شدید موفق باشید هادی وثوقی

رسول

سلام خدمت همکار گرامی[لبخند] وبلاگ خوبی دارید وقت کردید به وبم سر بزنید منتظر نظرتون هستم [گل] عضو جدید باشگاه وبلاگنویسان بانکی اگه با تبادل لینک موافقید برام نظر بزارید. تا سلامی دیگر...[خداحافظ] «این بانک، ملی است»