افتخاری دیگر برای بانک ملی ایران

                                            

بر اساس آخرین رتبه بندی نشریه بین المللی بنکر، بانک ملی ایران در میان 500 موسسه مالی اسلامی دنیا رتبه اول شاخص تعهد به قوانین شریعت را کسب کرد.

جدیدترین شماره نشریه بنکر در نوامبر سال 2011 میلادی به معرفی و رتبه بندی 500 موسسه مالی اسلامی جهان پرداخته است که در این میان نام 10 بانک ایرانی در میان 20 موسسه مالی اول این جدول قرار گرفته است.
بنا بر این گزارش ارزیابی مذکور در بین 675 موسسه مالی از 55 کشور جهان صورت گرفته و از این بین 500 موسسه رتبه بندی شده اند.
این گزارش می افزاید این رتبه بندی مطابق قوانین شریعت بوده و بانک های جهان را بر حسب درصدهای نگهداری دارایی های خود مطابق با قوانین شریعت رتبه بندی کرده است.
نشریه بنکر (The Banker) که انتشار ان از سال 1926 میلادی آغاز شده و وابسته به نشریه  بین المللی فایننشال تایمز است ، از نشریات معتبر مالی جهان می باشد و هر ساله اطلاعات و رتبه بندی بانک های تجاری دنیا را در کنار سایر اطلاعات مالی ، بانکی و سرمایه گذاری منتشر می کند.
این مجله که یکی از برجسته ترین مجلات بانکی ـ مالی دنیا محسوب می شود ، در بیش از 150 کشور در سراسر دنیا منتشر می گردد و منبعی کلیدی برای اطلاعات و تحلیل های صنعت بانکداری به شمار می رود.

منبع سایت بانک ملی ایران(www.bmi.ir )

/ 1 نظر / 31 بازدید
ناشناس

مرسی بانک ملی